O mnie

Parę słów o mnie...

Programista z wyboru, wykształcenia i zainteresowań.

Interesuję się szybkim rozwojem technologii internetowych, dlatego też nie boję się wdrażać w nowe technologie i biblioteki jakie są dostępne na rynku. 

W pracy zajmuję się programowaniem - jestem Backend developerem. Tworzę CMSy (systemy zarządzania treścią) dla stron internetowych oraz zajmuję się kodowaniem sklepów internetowych.

Nie jestem zwolennikiem gotowych systemów CMS ( takich systemów Open Source jest pełno w sieci). Uważam, że jeżeli sam napiszę odpowiednie funkcjonalności to wiem, że będzie to działać dobrze, mam pełną kontrolę nad kodem i mogę dopasować się do potrzeb każdego klienta.

Tworzenie stron internetowych to dla mnie codzienność, dlatego cały czas poszukuję nowych wyzwań. Nie boję się dużych projektów. Im trudniejsze zlecenie tym więcej satysfakcji ze skończonego i działającego projektu. 

Jeśli chodzi o technologie jakich używam, no cóż, staram się być na bieżąco i stosować zawsze najnowsze rozwiązania. Oczywiście PHP - na tym opieram wszystkie swoje prace. Korzystam z frameworków - są przydatne i usprawniają pracę. Na chwilę obecną, od 2 lat korzystam z CakePHP zarówno starszego w wersji 1.3 jak i najnowszej 2.3. Obecnie poznaję Symfony2, ponieważ nie można ograniczać się tylko do jednego rozwiązania. jQuery oraz różne biblioteki, takie jak Mobile czy UI nie są mi obce. Często ich używam - dają naprawdę duże możliwości, o czym można by naprawdę dużo pisać. Mimo że zajmuję się programowaniem to umiem sobie poradzić z arkuszami stylów - CSS, LESS.

Na koniec jeszcze co nieco o moim hobby, które przejawia się w tworzeniu aplikacji na platformę Android. Dopiero od niedawna zacząłem tworzyć swoje pierwsze aplikacje, ale mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będą bardziej efektowne.

I to by było na tyle, wszystko na mój temat. Wszystko powyższe mogę streścić w jednym słowie - Programista.

Kontakt